Solidaryzujemy się z Ukrainą i podejmujemy działania, aby pomóc naszym Sąsiadom.

© AP Photo / Czarek Sokolowski
© AP Photo / Czarek Sokolowski

[Aktualizacja z 3 marca] W sprawie możliwej pomocy, jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z Wójtem Gminy Kiszkowo. Na ten moment zostaliśmy poproszeni o zakup i dostarczenie do Szkoły Podstawowej nr 3 konkretnych produktów: skarpet, opasek uciskowych, bandaży, plastrów, konserw turystycznych (mięsnych), batonów – „prince polo”, dżemów wysokosłodzonych. Podjęliśmy decyzję o przekazaniu na ten zakup 2 tys. zł z kasy koła.

[Aktualizacja z 2 marca] Koleżanki i Koledzy, myśliwi i sympatycy łowiectwa! W Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu trwa zbiórka rzeczy, które będą wyruszały transportem medycznym do Ukrainy. Tu jest linki z informacją oraz listą potrzebnych rzeczy.

24 lutego 2022 roku Rosja napadła zbrojnie na Ukrainę.

W obliczu kolejnych aktów agresji zbrojnej Rosji przeciwko Ukrainie wyrażamy solidarność z Narodem Ukrainy oraz poparcie dla prawa Ukrainy do niepodległości i integralności terytorialnej. Zdecydowanie sprzeciwiamy się zbrodniczej agresji.

Solidaryzujemy się również z naszymi Kolegami myśliwymi z Ukrainy, którzy pod Kijowej zorganizowali i obsadzili stanowiska kontrolne.

Ślemy nasze słowa otuchy, wsparcia a przede wszystkim naszą pomoc finansową wpłacając datki na rzecz Ukrainy.

Dla tych którzy chcieliby pomóc finansowo, umieszczamy listę organizacji prowadzących w Polsce zbiórki na rzecz Ukrainy: